تبلیغات
دانلود رایگان - مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)
دانلود رایگان
دانلود رایگان حق مسلم ماست

مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

در میان دستاوردهای بزرگ علمی سال 2012 نشنال جئوگرافیک ده نمونه را به عنوان پرمخاطب ‎ترین کشفیات این سال معرفی کرده است. این کشفیات در سه حوزه حیات وحش، فیزیک و اختر فیزیک و باستان شناسی حاصل شده اند.
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)
در میان دستاوردهای بزرگ علمی سال 2012 نشنال جئوگرافیک ده نمونه را به عنوان پرمخاطب ‎ترین کشفیات این سال معرفی کرده است. این کشفیات در سه حوزه حیات وحش، فیزیک و اختر فیزیک و باستان شناسی حاصل شده اند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

10- کروکودیل رکوردشکن
با 6.17 متر طول، این کروکودیل آب شیرین رسما به عنوان بزرگ‌ترین کروکودیل در اسارت دنیا، جولای / تیرماه گذشته نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. این کروکودیل که گمان می‌رود مسول حمله به چند انسان و کشتن دو نفر بوده، در ماه سپتامبر 2011 / سهریور 1390 در شهر بوناوان فیلیپین به دام افتاد. فهرست گینس بر اساس داده‌های متخصصان مختلف تهیه شده است. از جمله این متخصصان، آدام برایتون جانورشناس و متخصص کروکودیل‌ها است، که در مرکز تحقیقاتی و پارک زیستی بوناوان فیلیپین این جانور وحشی را اندازه‌‌گیری کرده است.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

9- کشف مولکول های قند در فضا
اخترشناسان موفق به انجام یک کشف شیرین شدند: آنها موفق شدند مولکول‌های تشکیل‌دهنده قندهای ساده را در حالی که در گازهای اطراف یک ‌ستاره با فاصله حدود 400 سال نوری از زمین شناورند، شناسایی کنند و این احتمال را بدهند که در سیارات دیگر نیز حیات وجود دارد. اگرچه این کشف که در شهریورماه انجام شد ثابت نمی‌کند که حیات در جایی دیگر در کیهان وجود دارد، اما بیانگر این است که دلیلی بر عدم وجود آن نیز وجود ندارد.
 
به گزارش ایران ناز این کشف باارزش نشان می‌دهد مولکول‌های غنی از کربن که واحدهای ساختاری حیات را تشکیل می‌دهند، می‌توانند حتی پیش از شکل گرفتن سیارات به وجود آمده باشند. محققان واژه قند را به مولکول‌های آلی اطلاق می‌کنند که اغلب ما به نام کربوهیدرات‌ها می‌شناسیم و از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

8- کشف سیاره‌ای جدید در منظومه شمسی
بر اساس گزارشی که در ماه می / اردیبشت‌ماه منتشر شد، شاید یک سیاره هنوز کشف نشده وجود دارد که در حاشیه تاریک منظومه شمسی در حال گردش است. به گفته رودنی گومز، اخترشناس رصدخانه ملی برزیل در ریو دوژانیرو، به نظر می‌رسد این سیاره احتمالی دیده نشده که بسیار دورتر از آن است که به آسانی توسط تلسکوپ‌های زمینی شناسایی شود، حضور خود را با ایجاد اختلال در مدار اجسام کمربند کوئیپر نشان می‌دهد. اجرام کمربند کوئیپر توده‌های یخی کوچک -از جمله برخی سیارات کوتوله- هستند که در منظومه شمسی و فراتر از مدار نپتون قرار دارند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

7- کشف آخرین ذره
در ماه جولای / تیرماه، دو گروهی که به طور مستقل در برخورددهنده بزرگ هادرونی (ال.اچ.سی) کار می‌کردند؛ گزارش کردند که با قطعیت بیش از 99 درصد مطمئن هستند که موفق به کشف بوزون هیگز  شده‌اند، و یا حداقل یک نوع ذره جدید را دقیقا در جایی که انتظار حضور بوزون هیگز می‌رود پیدا کرده‌اند. این ذره که فیزیک‌دانان مدت‌ها به دنبال آن بوده‌اند، ممکن است بتواند با توضیح اینکه چطور اجسام در جهان ما جرم خود را به دست می‌آورند، مدل استاندارد فیزیک را تکمیل کند و توضیح دهد که چرا کهکشان‌ها، سیارات و حتی انسان‌ها وجود دارند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

6- کشف دنیای گمشده در قطب جنوب
گونه جدید نامگذاری نشده‌ای از خرچنگ یتی، در نزدیکی دهانه‌های گرمابی داغ و سرشار از مواد معدنی کف اقیانوس در قطب جنوب اجتماع کرده‌اند؛ مکانی که به گفته دانشمندان یک «دنیای گمشده» جدید از مخلوقات عجیب اعماق دریا است. یک زیردریایی رباتیک مجهز به دوربین در این منطقه از گونه‌هایی مانند بارناکل‌ها، خرچنگ‌ها، شقایق‌های دریایی و حتی اختاپوس‌ها فیلم گرفته است که اغلب آنها بی‌رنگ بوده و در تاریکی مطلق عمق 2400 متری دریا زندگی می‌کنند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

5- کشف منظومه ستاره‌ای با 9 سیاره
اخترشناسان ستاره‌ای در فاصله 127 سال نوری از زمین کشف کرده‌اند که احتمال دارد تعداد سیارات آن حتی از منظومه شمسی ما بیشتر باشد. در این صورت، این سامانه سیاره‌ای شلوغ‌ترین سامانه‌ای خواهد بود که تا کنون کشف شده است. بر اساس مطالعه‌ای که در ماه آوریل / فروردین‌ماه منتشر شد، ستاره HD 10180 ستاره‌ای خورشیدمانند در صورت فلکی مار آبی (Hydrus) واقع در نیم‌کره جنوبی زمین است که احتمالا با داشتن 9 سیاره، منظومه شمسی ما را که به طور رسمی تنها 8 سیاره دارد شکست می‌دهد.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

4- بهشت گونه‌های جدید حیوانی در پرو
گونه جدیدی از میمون‌های شب‌رو، تنها یکی از هشت گونه پستاندار جدیدی هستند که طی یک کاوش در پناهگاه ملی تاباکوناس نامباله در شمال پرو کشف شدند؛ کشفی که خبر آن در ماه سپتامبر / شهریورماه اعلام شد. گروهی از جانورشنااسان مکزیکی و پرویی این «بهشت تازه از تنوع زیستی ناشناخته» را در سفر اکتشافی خود طی سال‌های 2009 تا 2011 / 1388 تا 1390 کشف کردند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

3- کشف دوزیستان بی دست و پا
این جانوران به هیچ وجه مار یا کرم نیستند. آنها دوزیستان بدون دست و پایی هستند که در نقب‌هایی درون خاک زندگی می‌کنند و برای دانشمندان کاملا ناشناخته هستند. جانوری که در این عکس در حال حفاظت از تخم‌هایش در زیستگاه بومی‌اش در شمال‌شرقی هند به تصویر کشیده شده است، یکی از شش گونه جدید احتمالی است که به خانواده مرموزی از دوزیستان موسوم به caecilian تعلق دارند.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

2- نقاشی‌های باستانی مایاها که روز رستاخیز را رد می‌کردند
در آخرین کلان‌شهر شناخته شده مایاها که بخش اعظمی از آن کماکان حفاری نشده باقی مانده است، باستان‌شناسان موفق به کشف تنها نقاشی دیواری شناخته شده قوم مایا شدند که دیوارهای یک خانه باستانی را زینت داده بود. البته به گفته دانشمندان این نقاشی، یک نقاشی دیواری معمولی نیست.
 
علاوه بر صحنه‌ای از یک شاه و ملازمانش که هنوز طراوت خود را حفظ کرده است، دیوارها مملو از محاسباتی هستند که به کاتبان باستانی کمک می‌کرده است تا مقادیر گسترده زمان را حساب و دنبال کنند. بر خلاف این ایده که مایاها پایان دنیا را برای سال 2012 پیش‌بینی کرده بودند (که مطمئنا اکنون می‌دانیم ادعای پوچی بوده است)، نشانه‌های روی دیوار تاریخ‌هایی از هزاران سال آینده را نشان می‌دهد.
 
مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)

1- کشف معبد مهیج مایاها
حدود 1600 سال پیش، معبد خورشید شب، یک برج دیده‌بانی قرمز خونین بود که از کیلومترها دورتر دیده می‌شد و با نقاب‌های عظیمی از خدای خورشید مایا به شکل کوسه، آشامنده خون و پلنگ خالدار آمریکایی (جگوار) تزئین شده بود.
 
مدت‌ها پس از گم شدن در جنگل‌های گواتمالا، بالاخره این معبد چهره خود را به باستان‌شناسان نشان داد و سرنخ‌های جدیدی درباره امپراطوری رشک برانگیز مایاها را آشکار ساخت. بر خلاف امپراطوری‌های نسبتا متمرکز اینکا و آزتک، تمدن مایا -که پراکندگی آن در محدوده‌ای بود که امروز گواتمالا، برزیل و ناحیه یوکاتان مکزیک را شامل می‌شود- اجتماعی پراکنده از کلان‌شهرها بود.
نوع مطلب : فیلم مستند، مستند، 
برچسب ها : مهمترین اکتشافات علمی سال 2012 (گزارش تصویری)،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 3 بهمن 1391 :: نویسنده : رضا صدری
جمعه 21 اردیبهشت 1397 02:36 ب.ظ
кредит онлайн на картку цілодобово
микрозаймы онлайн на карту без отказа
взять займ онлайн срочно украина
кредит без відмов
займ на карту без отказа украина
кредит онлайн на банківську картку
кредит без отказа круглосуточно
دوشنبه 16 مرداد 1396 12:38 ب.ظ
What you posted was very logical. But, what about this?

what if you added a little content? I mean, I don't wish to
tell you how to run your blog, however suppose you added something to possibly get a person's attention? I mean دانلود رایگان - مهمترین اکتشافات
علمی سال 2012 (گزارش تصویری) is kinda vanilla.
You should peek at Yahoo's front page and note how they create article
titles to get people to click. You might try
adding a video or a picture or two to grab readers excited about what you've got to say.

In my opinion, it could bring your blog a little bit
more interesting.
شنبه 14 مرداد 1396 12:51 ق.ظ
What's up, all the time i used to check web
site posts here in the early hours in the dawn, as i like to gain knowledge of more and more.
جمعه 6 مرداد 1396 06:15 ب.ظ
Greate article. Keep posting such kind of info on your page.
Im really impressed by your site.
Hey there, You have done a fantastic job. I will definitely digg it and
in my view recommend to my friends. I'm confident
they will be benefited from this web site.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 05:04 ق.ظ
Hey there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project
in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a outstanding job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رضا صدری
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی